3 DŮVODY, PROČ POTŘEBUJETE RYBÍ TUK

3 důvody, proč potřebujete rybí tuk

Na trhu existuje jen málo doplňků stravy, které mají tolik výhod, jako má rybí olej. Bez ohledu na to, kdo jste a jaký je váš životní styl, i vy můžete mít z užívání rybího tuku prospěch. Ať už se snažíte maximalizovat tvorbu svalů a ztrátu tuku, nebo se prostě snažíte dosáhnout nejlepší cesty k optimálnímu zdraví, rybí tuk je doplněk, který můžete přidat ke své každodenní stravě.

Hlavní výhody rybího tuku

  • Podporuje zdravou hladinu cholesterolu.
  • Zvyšuje náladu.
  • Pomáhá udržovat silné kosti.

Zdravá hladina cholesterolu

Rybí tuk a jeho pravidelná konzumace podporuje zdravý profil cholesterolu v krvi (v normálním rozmezí). Pokud přidáte do své stravy 3-6 gramů rybího tuku denně, můžete přispět ke zdravému poměru HDL a LDL cholesterolu ve svém těle. To vede k celkovému zlepšení zdraví, hlavně pak srdeční soustavy. Pokud rybí tuk doplníte dostatečnou konzumací ovoce a zeleniny, významně tak přispějete k dosažení zdravého životního stylu.

Udržování silných kostí

Když lidé stárnou, obecně u nich dochází ke snižování hustoty kostí, což může vyústit až v osteoporózu. Týká se to zejména žen, které vstupují do menopauzálních let a které již nemají standardní hladinu estrogenu a progesteronu. Právě u těchto žen byla provedena studie, která zkoumala vliv příjmu polynenasycených mastných kyselin s dlouhým řetězcem na kostní hustotu a vápník. Zjistilo se, že ty, které užívají pravidelně rybí tuk a vápník, mohou podpořit zdraví svých kostí.

Zvyšování nálady

Rybí tuk užívaný pravidelně, dokáže zlepšit vaši náladu. Nedostatek kvalitní výživy vede ke zvyšování stresu, což může vést až k depresím nebo úzkosti. Konzumace rybího oleje pomáhá podporovat hladinu serotoninu v těle, která se často označuje jako hormon „štěstí“. Doplněním rybího oleje budete přirozeně podporovat uvolňování serotoninu v těle, které může pomoci při zvládání stresu.

Proč užívat rybí tuk

Jak jsme si uvedli, rybí tuk jako doplněk stravy nabízí řadu výhod. Rybí tuk vám nemusí pomoci budovat svaly přímo, ale nepřímo může podpořit kvalitu vašeho cvičebního tréninku. A co je nejdůležitější, doplnění rybího oleje zvýší vaše celkové zdraví a náladu.