Jak vám jablečný ocet pomáhá v hubnutí?

Jak vám jablečný ocet pomáhá v hubnutí?

Pokud máte zájem o nejnovější trendy v oblasti hubnutí, pak jste již pravděpodobně slyšeli o jablečném octu. Stačí užívat několik lžící jablečného octa denně, což vám může pomoci zhubnout. Jablečný ocet jako prostředek na hubnutí funguje tak, že potlačuje chuť k jídlu, stimuluje trávení a spaluje tuk. Uděláte nejlépe, když budete jablečný ocet pít zředěný s vodou.

Jablečný ocet má jen málo kalorií: pouze 3 na jednu polévkovou lžíci

Jablečný ocet má příznivý vliv na lidské zdraví. Jeho hlavní složkou je kyselina octová. Kyselina octová je součástí všech druhů octů, včetně balsamicového.

Jablečný ocet a hubnutí

Samotné popíjení jablečného octa vám hubnutí nezajistí. Podle jedné malé studie ale můžete dosáhnout slibných výsledků. Tato studie byla provedena v Japonsku na obézních lidech. Japonci užívali 1-2 polévkové lžíce octa denně. Po dvanácti týdnech u nich byla zjištěna ztráta hmotnosti, nižší index tělesné hmotnosti a tělesného tuku.

Jablečný ocet a krevní cukr

Ať už trpíte cukrovkou, prediabetem nebo se jen snažíte udržovat svou hladinu cukru v krvi pod kontrolou, může vám jablečný ocet pomoci. Dospělí, kteří mají zvýšené riziko vzniku cukrovky druhého typu měli nalačno mírně nižší hladinu cukru v krvi ve srovnání s kontrolní skupinou poté, co konzumovali 1 lžíci octa dvakrát denně po dobu 12 týdnů. To naznačuje, že jablečný ocet může mít pozitivní vliv na hladinu cukru v krvi a hladinu inzulínu.

Další zdravotní přínosy jablečného octa

Ztráta hmotnosti se jeví jako největší výhoda pití jablečného octa, ale existují další zdravotní přínosy, kromě toho, že potenciálně pomáhá s cukrem v krvi. Podle výzkumů může jablečný ocet pomoci také při snižování triglyceridů, zlepšování hladiny cholesterolu (snížení špatného – LDL cholesterolu a zvýšení dobrého HDL cholesterolu) a snížení ukládání tuků v játrech.

Nezapomeňte si chránit zuby

Pokud začnete ve zvýšené míře konzumovat ocet, vždy jej řeďte vodou, abyste ochránili své zuby. Jablečný ocet má přibližně stejnou úroveň kyselosti jako sodovky. To ovlivňuje zubní sklovinu. Při pití jablečného octa jej vždy řeďte vodou a nechávejte je v ústech jen na nezbytně dlouhou dobu.

Pomůže vám jablečný ocet ztrácet kila?

I když vám jablečný ocet může pomoci při hubnutí, nezmůže nic, pokud se nezaměříte na dostatečný pohyb, zdravou a vyváženou stravu. Kromě hubnutí ale můžete s pomocí jablečného octa získat i další zdravotní přínosy. Typické je například působení jablečného octa na hladinu cukru v krvi a cholesterolu. Nezapomeňte na to, že jablečný ocet můžete užívat také v rámci dresinků na nejrůznější saláty.