Proč se věnovat kulturistice

Proč se věnovat kulturistice

 

Pravidelné cvičení a posilování má pozitivní vliv na lidský organismus. Je prokázáno, že během svého života člověk ztratí až 50 procent svalové hmoty, což může být problémem hlavně ve stáří. Kulturistika a fitness je skvělou možností, jak proti ztrátě svalové hmoty a síly účinně bojovat.

 

Výhody silového tréninku

Kdo se aktivně věnuje některé sportovní disciplíně, moc dobře ví, že správně vyvinuté svalstvo poskytuje efektivní ochranu před zraněním. Bez podpory svalů jsou mnohem zranitelnější například kloubní pouzdra a vazy. Vyvážený svalový trénink veškeré svalové hmoty proto nelze podceňovat, a kulturistika je tedy z pohledu úrazové prevence velmi důležitá. Navíc se díky svalovému tréninku mění poměr tělesného tuku ve prospěch svalstva a pravidelné posilování také podporuje udržování a budování kosterní hmoty.

 

Účinky silového tréninku

Vyjma úrazové prevence, zvýšení vitality a zlepšení vnějšího vzhledu spočívá význam kulturistiky také v dalších pozitivních účincích na svalstvo, kosti a klouby. Kdo se věnuje pravidelně silovému cvičení a posilování, získá nejen větší sílu, ale díky zlepšené mezisvalové koordinaci bude jeho svalstvo pracovat ekonomičtěji a v těle dojde k vyrovnání všech svalových deficitů a nerovnováhy. Silový trénink také předchází vadnému držení těla, posiluje šlachy, kloubní pouzdra i vazy.

 

Kulturistika a vhodné doplňky stravy

Výdej energie při všech vytrvalostních sportech, včetně kulturistiky a fitness, je možné doplnit sportovní výživou. Teprve pravidelný trénink v kombinaci se zdravým a vyváženým jídelníčkem obohaceným o osvědčené suplementy (doplňky stravy) může vést k očekávaným sportovním výsledkům. Kulturistika totiž není jen populární sportovní disciplína, ale také životní styl, jehož součástí je pohyb i správné stravování.