Přírodní potravinové doplňky pro pevné zdraví

Přírodní potravinové doplňky pro pevné zdraví

 

Rozhodli jste se co nejlépe pečovat o své fyzické a duševní zdraví? Nevíte, jak na to? Komplexní péče o zdraví by měla zahrnovat pohybové aktivity, relaxační metody a také správnou výživu, jejíž součástí jsou i přírodní potravinové doplňky. Ryzí síla přírody efektivně napomáhá k tomu, aby tělo dobře fungovalo, bylo zdravé a krásné. U čistě přírodního potravinového doplňku se můžete spolehnout na to, že neobsahuje žádné chemické látky, který by lidskému organismu mohly škodit.

 

Pupalka – důležitý doplněk stravy

Pupalce se přezdívá „ženská pilulka“, protože pomáhá při bolestivé menstruaci a migrénách, a také ulevuje od bolesti hlavy. Možná netušíte, že pupalka pochází ze Severní Ameriky, kde se jí daří hlavně v pustinách, ve slaných půdách. Na evropský kontinent se tato užitečná bylina se žlutými okrasnými květy dostala v 17. století a její obliba stále stoupá. Pokud jste například často podráždění, stresovaní nebo nervózní, můžete užívat olej z pupalky dvouroční, který ideálně napomáhá vyrovnávat rozkolísaný hormonální systém.

 

Echinacea pro posílení imunity

Bojujete často s nachlazením? Klíčovou zbraní v boji proti infekcím je echinacea neboli třapatka nachová. Také tato účinná bylina původně pochází ze severní části Ameriky, ale dnes už je běžnou součástí našich bylinkových zahrad. Echinacea aktivuje bílé krvinky, které jsou zodpovědné za odolnost lidského organismu před infekcemi, a toto ryze přírodní antibiotikum má také příznivé účinky na kloubová vaziva, urychluje proces srážení krve a zlepšuje trávení. Třapatka nachová je vhodná k podávání ve směsích s jinými bylinami.

 

Zdraví prospěšné mořské řasy

K posilování imunitního systému je možné užívat i přírodní doplňky stravy, které obsahují výtažky z mořských řas. Tyto jednoduché vodní rostliny v sobě ukrývají velké množství vitamínů a ostatních životně důležitých látek. Díky obsahu chlorofylu mají mořské řasy významné detoxikační a antibakteriální účinky. A pokud vás už nemoc skolila, jsou vhodným výživovým doplňkem při rekonvalescenci.