Jak chránit namáhané klouby

Aktivně sportujete a vaše silně namáhané klouby potřebují zregenerovat? Pomůže vám kvalitní kloubní výživa, která přinese úlevu od bolesti a přispěje k obnovení pohyblivosti kloubů. Namáhané svaly a klouby můžete dokonale uvolnit v plaveckém bazénu nebo v sauně. Přestože k namožení a přemáhání kloubů dochází zejména při jízdě na kole nebo na lyžích, měli by své klouby chránit všichni aktivní sportovci.

 

Když se ozve bolest

Klouby jsou sice od přírody dokonalým aparátem, ale se zvyšující se námahou nebo přibývajícím věkem dochází k jejich opotřebení a celkové únavě. Zároveň se objevuje i narušení jejich přirozené výživy, což často vede až ke vzniku artrózy nebo silným bolestem. Jak můžete svým kloubům ulevit? Ideální je nezanedbat prevenci a cílenou péči o váš pohybový aparát, včetně pravidelného doplňování vhodných stavebních a regeneračních látek. Obsaženy jsou v produktech kloubní výživy, která pomůže vašim kloubům opět spolehlivě fungovat.

 

Jak klouby vyživovat

Náš pohybový aparát je nejen při sportu, ale i při běžném pohybu nadměrně zatěžován. Například při chůzi do schodů musí kolenní a kyčelní klouby vzpírat až šestinásobek váhy lidského těla. Aby byl pohyb snadný a plynulý, potřebujeme správně fungující kosti a klouby, které se bez trvalého přísunu vitamínů a minerálů neobejdou. Tou nejdůležitější látkou pro bezproblémové fungování kloubů jsou bílkoviny, potřebné k tvorbě kolagenních vláken. Když v těle kolagen ubývá, snižuje se ochrana kloubního pouzdra a dostavuje se bolest.

 

Jak kloubům ulevit

Když chcete prospět namáhaným kloubům, snažte se kloubní výživu kombinovat například s pobytem v sauně nebo plaváním. Bolavým kloubům je možné ulevit i za pomoci ortopedických pomůcek, jako jsou bandáže a ortézy. Pokud jste příznivci přírodní medicíny a dáte na rady našich babiček, můžete na bolavé klouby vyzkoušet třeba zábal připravený z čerstvých listů podbělu lékařského.