5 ZPŮSOBŮ, KTERÝMI CVIČENÍ OVLIVŇUJE VÁŠ SEXUÁLNÍ ŽIVOT

5 způsobů, kterými cvičení ovlivňuje váš sexuální život

Cvičení má spoustu úžasných výhod. Vylepšuje paměť, zabraňuje onemocnění a pomáhá řídit váhu. Dalším velkým plusem je to, že cvičení může dělat zázraky také pro váš sexuální život. Aktivní způsob života – tedy cvičení – působí jako silné afrodiziakum jak pro ženy, tak pro muže. Níže je pět způsobů, kterými cvičení ovlivňuje váš sexuální život.

1. Cítíte se sexy díky svému vypracovanému tělu

Znáte ten pocit, kdy se po posilování podíváte do zrcadla a řeknete si: „Teda, vypadám fakt dobře!“ No a stejnou důvěru si sebou přinesete do ložnice. avidelné cvičení pomáhá zlepšit sebevědomí. Když se nám osobně líbí, jak vypadá naše tělo, s větší pravděpodobností bychom je chtěli předvést svým partnerům. Tento nárůst sebevědomí přichází v každé velikosti. Pokud se pravidelně hýbete, jste na správné cestě.

2. Cvičení zvyšuje váš sexuální výkon

Cvičení vám pomáhá při jakékoli formě fyzické aktivity, tedy i při sexu. Pravidelné cvičení u mužů i žen výrazně zvýšilo četnost různých intimních aktivit, spolehlivost přiměřené funkce během sexu a procento uspokojujících orgasmů. Pravidelný cvičební režim zvyšuje srdeční frekvenci, dýchání a svalovou aktivitu, může zvýšit sexuální výkonnost a sexuální spokojenost, což může nakonec vést k lepšímu sexuálnímu životu.

3. Fyzická aktivita snižuje stres a stres kazí náladu

Když jste ve stresu, vaše tělo reaguje mnoha různými způsoby – tím může trpět jak vaše cvičení, tak vaše libido. Stres způsobuje, že vaše tělo produkuje více hormonu zvaného kortizol, který může časem snížit váš zájem o sex. Vzhledem k tomu, že je známo, že cvičení produkuje endorfiny (tzv. hormony štěstí), pomáhá proti vzniku stresu.

4. Cvičení zlepšuje krevní oběh

Aerobní cvičení jako intenzivní chůze, jogging, plavání nebo cyklistika zlepšuje krevní oběh. To je klíčový faktor sexuální odpovědi (dobrý krevní tok také snižuje pravděpodobnost erektilní dysfunkce u mužů). Sexuální aktivita je zážitkem celého těla, takže je důležité udržovat svaly, krevní cévy a nervy při nejvyšší úrovni.

5. Síla a flexibilita pomáhají při sexuálních pozicích

Pokud pravidelně cvičíte jógu, je pravděpodobné, že jste flexibilnější než většina ostatních lidí. To je dobrá věc, pokud chcete vyzkoušet různé pozice v ložnici, které jsou více... akrobatické. Pokud jde o sílu, můžete jednoduše udržet své tělo při sexuálních pohybech. Navíc,  silové tréninkové cvičení, jako je vzpírání, zvyšuje libido.