5 NEJLEPŠÍCH DRUHŮ CVIČENÍ, KTERÉ KDY MŮŽETE DĚLAT

5 nejlepších druhů cvičení, které kdy můžete dělat

Pokud nepatříte mezi atlety ani nejste nadšený sportovec – prostě se jen snažíte dostat do kondice nebo prostě zlepšit své zdraví – sportovní nabídka může být ohromující. Přesto některé z nejlepších fyzických aktivit pro vaše tělo nevyžadují tělocvičnu, a přesto mohou dělat zázraky pro vaše zdraví. Pomohou udržet vaši váhu pod kontrolou, zlepšit rovnováhu a rozsah pohybu, posílit kosti, chránit klouby, zabránit problémům s kontrolou močového měchýře a dokonce odvrátit ztrátu paměti. Zkuste alespoň jedno z následujících cvičení:

1. Plavání

Plavání je perfektní cvičení, obzvláště pokud trpíte na klouby. Díky vodě je nebudete tolik zatěžovat a můžete se pohybovat plynuleji. Koupání je dobré pro osoby s artritidou, protože klouby jsou méně zatěžovány tělesnou vahou. Plavání může také zlepšit váš duševní stav a dát vám lepší náladu. Vodní aerobik je skvělou volbou. Spálíte kalorie a vypracujete své tělo při jednom cvičení.

2. Tai chi

Toto čínské bojové umění, které kombinuje pohyb a relaxaci, je dobré jak pro tělo, tak pro mysl. Proto se mu také často říká „meditace v pohybu“. Tai chi se skládá ze série půvabných pohybů, z nichž jeden plynule přechází do dalšího. Protože jsou kurzy nabízeny na různých úrovních, je tai chi přístupná pro všechny lidi, včetně všech věkových kategorií a úrovně zdraví. Je obzvláště dobré pro starší lidi, protože rovnováha je důležitou součástí fitness, a rovnováha je něco, co ztrácíme, když stárneme.

3. Silový trénink

Zvedání světelných závaží nevytvoří svaly, ale udržuje je silné. Pokud svaly nepoužíváte, ztratíte v nich sílu. A svaly pomáhají spalovat kalorie. Čím více svalů máte, tím více kalorií spalujete, i když jste v klidu. Proto je snadnější udržet si váhu. Stejně jako u jiných cvičení může silový trénink v pozdějších letech také pomoci zachovat funkci mozku.

4. Chůze

Chůze je jednoduchá, ale silná. Pomáhá vám zlepšovat hladinu cholesterolu, posilovat kosti, udržovat krevní tlak pod kontrolou, zvyšovat náladu a snižovat riziko mnoha chorob – například diabetes a srdeční onemocnění. Chůze a další fyzické aktivity mohou dokonce zlepšit paměť. Vše, co potřebujete, jsou dobře přizpůsobivé a podpůrné boty. Začněte chodit asi 10 až 15 minut. S postupem času můžete začít chodit dál a rychleji, dokud nedosáhnete 30 až 60 minut ve většině dnů v týdnu.

5. Kegelovy cviky

Tyto cvičení vám nepomohou vypadat lépe, ale dělají něco stejně důležitého – posilují svaly pánevního dna, které podporují močový měchýř. Silné svaly pánevního dna mohou působit jako prevence inkontinence. I když většina žen Kegelovy cviky již zná, toto cvičení může prospět také mužům. Stačí zatnout svaly, které byste použili , abyste zadrželi močení nebo plyny. Držte dvě nebo tři sekundy, poté uvolněte. Opakujte 10krát. Snažte se udělat 4 až 5 setů za den.