Jak nejlépe zbavit tělo nadbytečného tuku

Nejste spokojeni se svojí postavou? Přemýšlíte jak vyzrát na přebytečný tuk, a přitom neztratit svalovou hmotu? Pokud se chcete účinně zbavit tuků ve prospěch svalové hmoty, zvolte si vám vyhovující formu silového tréninku. Přiměřenou porci cvičení je nutné doplnit o změny v jídelníčku a dostatečný přísun tekutin.

 

Co platí na břišní tuk

S nadbytečným tukem v oblasti břicha nebo pasu se potýká mnoho mužů i žen. Zatímco ženy trápí ztráta plochého bříška například po porodu, mužům mohou „pneumatiky“ na břiše narůst díky sedavému zaměstnání a nedostatku pohybu. Co funguje na hubnutí břicha, ale i další problematické tělesné partie, jako jsou hýždě a stehna? Především je nutné upravit nebo od základů změnit jídelníček.

 

Vyvážená strava je alfou a omegou

Z jídelníčku vyřaďte hlavně pečivo z bílé mouky, jako rohlíky, koláče, světlé bagety nebo obyčejný chleba, a konzumujte hodně zeleniny, která má vyšší podíl vlákniny. Zapomeňte na čokoládu a mlsání, a hlavně hodně pijte. Místo slazených nápojů můžete pít vodu, zelený čaj nebo neslazené minerálky. Vyplatí se jíst malé porce několikrát za den, nejlépe 5 až 6x denně. Pomocníky pro perfektně vyrýsované tělo jsou také suplementy (doplňky stravy), mezi které patří i účinné spalovače tuku.

 

Bez cvičení to nepůjde

Vhodnou volbou cviků můžete zpevnit břišní svaly, hýždě i stehna. Mezi cviky zaměřené na formování břišního svalstva patří třeba sedy – lehy nebo známé sklapovačky. Zařadit můžete i jiné sportovní aktivity, jako například jízdu na rotopedu, cyklistiku nebo aerobic. Pro efektivní tvarování stehen jsou potřeba intenzivní silové tréninky s krátkými pauzami. Doporučovány jsou polo dřepy se zátěží nebo rychlé výpady, ale účinný je i krátký a rychlý běh do schodů. A ještě rada na závěr – nepodceňujte sílu spánku. Aby svaly mohly být pevnější a tělo mohlo spalovat podkožní tuk, musí organismus také dobře regenerovat!