Jaké mohou být následky nesprávné diety

Zalíbila se vám v některém časopise zaručená dieta? Než ji vyzkoušíte, raději ji nejprve konzultujte s dietologem. Může se totiž stát, že kromě jo-jo efektu u vás nastanou i nepříjemné zdravotní komplikace, jako například padání vlasů, nevysvětlitelná únava, snížená imunita apod. Váš cíl byl jistě opačný – zeštíhlení postavy a upevnění zdraví. Kde se tedy stala chyba?

 

Když hubnutí provází výkyvy nálad

Pravidelně cvičíte a snažíte se zhubnout, ale trápí vás nevyrovnaná psychika? Nebo se u vás vytrácí pocit nasycení po jídle? Možná v potravě nepřijímáte sacharidy v takovém množství, jaké vaše tělo potřebuje. Pokud při dietě zcela vynecháte sladkosti, tmavé pečivo nebo ovoce, může to vést i k oslabení imunity a zhoršení alergií. Jak tomu předejít? Snažte se neustále udržovat hladinu krevního cukru, třeba i za pomoci suplementů, a také nezapomínejte jíst pravidelně a po menších dávkách.

 

Vypadávání vlasů a poškozené nehty

Přísná redukční dieta mívá za následek i nadměrné vypadávání vlasů a odnést špatnou dietu může také vaše pokožka nebo nehty. Co je příčinou toho, že máte slabé nebo zvláštně zabarvené nehty, které se lámou? Ve vašem jídelníčku zřejmě chybí proteiny a zinek, který je obsažen například v červeném mase nebo doplňcích stravy. Zinek obsahují i mořské plody či (v menší míře) rostlinné zdroje, jako slunečnicová a dýňová semínka.

 

Vyplatí se dodržovat pitný režim

Každá dieta vás může ohrožovat v případě, že nedodržujete pitný režim! Voda je nezbytným účastníkem všech tělních pochodů a její dostatečný příjem zajišťuje plnou výkonnost lidského organismu. Nedostatek vody může mít za následek nejen zdravotní rizika, ale také psychické problémy. Ještě před snídaní se doporučuje vypít vlažnou vodu s citronem, aby se organismus nastartoval na efektivnější spalování tuků. Kromě vitamínu C jsou citrony ideálním zdrojem vápníku, draslíku i železa, a navíc mají antiseptické a antibakteriální vlastnosti.