Kreatin - král energie a hmoty

Kreatin – populární doplněk stravy pro výkonnostní sportovce

Na trhu se sportovní výživou má své nezastupitelné místo svalový energizér, kreatin. Díky němu kulturisté dosahují výborných výsledků při zvyšování svalových objemů. Znatelné zlepšení po užívání kreatinových směsí zaznamenají i silové výkony sportovců. Kreatin je také důležitým doplňkem stravy vhodným pro lepší regeneraci po pravidelném tréninku.

Creapure - nejčistší forma kreatinu

Během intenzivního tréninku mohou kulturisté a siloví sportovci sáhnout po osvědčeném přípravku ATP Creatine Monohydrate. Je prokázáno, že kreatin ideálně zvyšuje výkonnost po sobě jdoucích krátkodobých intervalech při náročném fyzickém výkonu. Přípravek se podává ve formě tablet, ochucených příjemnou chutí, které můžete buď polykat celé, nebo je rozkousat. Tabletky už obsahují sacharidový premix, nezbytný pro správnou funkci kreatinu.

Kreatin monohydrát 

Dospělé osoby podávající vysoce intenzivní fyzický výkon se mohou spolehnout na účinky doplňků stravy, které obsahují kreatin monohydrát. Příznivých výsledků lze dosáhnout při denní dávce alespoň 3 g kreatinu, kterou rozmícháte ve vodě (2 dl) nebo ovocném nápoji. Fitness doplňky stravy, jejichž součástí je creatine monohydrát, se dávkují 30 až 60 minut před aktuálním fyzickým výkonem. Před použitím konkrétního přípravku si ale nejprve prostudujte návod k dávkování na přiloženém letáčku.

Kůru s kreatinem je vhodné kombinovat s glutaminem či gainery a proteinovými nápoji. Ať už používáte různé formy kreatinu - monohydrát, ethyl-ester, kre-alkalyn či krea-genic, důležité je začít plnící fází o cca 20g kreatinu denně po dobu 5-7 dnů, a poté přejdete na udržovací fázi, kde se doporučuje denní konzumace 5-10g kreatinu

 

Vyzkoušejte speciální kreatinovou směs

Pravidelně posilujete, věnujete se kulturistice nebo jinému výkonnostnímu sportu? Jako zvláštní doplněk stravy můžete vyzkoušet i speciální kreatinové směsi, například Cell Stuf. Jedná se o fitness přípravek, který používá tři různé formy kreatinu. Jejich vstřebávání vám umožní kontinuální přísun kreatinu do svalové tkáně, kde dochází k jeho dlouhodobému využití. Dávkovat speciální doplněk Cell Stuf můžete až dvakrát denně, před a po cvičení.