Cviky na doma aneb Když žena nemá čas na posilovnu

Nestíháte chodit do fitka, ale hodilo by se vám shodit nějaké to kilo navíc? Nebo vám napnutý rodinný rozpočet nedovolí zařídit si doma malou posilovnu? Nevadí! Cvičte v domácím prostředí třeba s pomocí PET lahví a jako cvičební nářadí vám dokonale poslouží i nábytek. Takto si protáhnout tělo můžou nejen ženy, zapojit se klidně mohou i muži.

 

Jak dosáhnout vypracovaného těla

Cvičit v pohodlí domova je řešením pro každého, kdo to má do posilovny příliš daleko nebo mu při cvičení vadí jiní lidé. Jak ale doma proměnit vynaložené úsilí v odpovídající výsledky? Štíhlejšího a vypracovaného těla nelze dosáhnout bez posilování, při kterém je velmi důležitá pravidelnost a disciplína. I když vás nikdo při domácím cvičení nekontroluje, dodržujte pečlivě počty opakování. Stejně byste podváděli jen sami sebe.

 

Využijte možností vašeho bytu

Jistě se ve vaší domácnosti najde spousta předmětů denní činnosti, které můžete alespoň na čas proměnit ve sportovní nářadí. Například místo činek je možné použít obyčejnou PET láhev naplněnou vodou. Cvičení bicepsů tak ženám, které s posilováním teprve začínají, určitě půjde lépe než s klasickým sportovním nářadím. Jednoduchým cvikem na posílení paží je vzít do každé ruky plnou umělou láhev a střídavě zvedat toto závaží až k rameni. Při tomto cviku je nutné dbát na správné držení těla, abyste namísto rukou neposilovali zádové svaly.

 

Použijte ke cvičení nábytek

Cvičíte hlavně proto, abyste získali štíhlejší postavu? Dobrým pomocníkem vám bude běžný nábytek, jako je židle nebo postel, o které se můžete opřít. Na posteli, případně dostatečně široké sedačce, se výborně provádějí cviky na zeštíhlení břicha. Stačí se posadit, nohy položit na podlahu (na šířku pánve), překřížit ruce na prsou a pomalu se zaklánět. Až ucítíte, že břišní svaly zabírají, vraťte se s výdechem do výchozí polohy. Hodit se vám bude také zrcadlo, ve kterém můžete kontrolovat, zda jsou pohyby prováděny správně.