Kondiční kulturistika jako životní styl

Pokud hledáte sportovní disciplínu, které ideálně propojuje zdraví, sílu a krásu, začněte se věnovat kondiční kulturistice. Díky pravidelnému tréninku získáte atraktivnější vzhled a zbavíte se přebytečného tuku. Dalším plusem je větší výkonnost a síla, a také velmi prospějete svému zdraví. Při cvičení se zbavíte psychického napětí, posílíte srdce, klouby i imunitní systém. Kondiční kulturistika je životní styl, který funguje a má smysl.

 

Jak s posilováním začít

Základem tréninku jsou tak zvané základní cviky, při kterých spolupracuje větší počet svalů. Jedná se o cviky zaměřené na největší svalové partie a patří mezi ně dřepy, tlak v lehu na lavičce (benchpress), kliky na bradlech nebo tlaky za hlavou s velkou činkou ve stoje. Začátečníkům je doporučován trénink v posilovně třikrát týdně, nejlépe v intervalu pondělí, středa, pátek. Jeden den odpočinku je totiž minimum, které byste svalům měli k regeneraci dopřát.

 

Jakých chyb se vyvarovat

Pokud začínáte s kondiční kulturistikou nebo chcete pravidelně navštěvovat posilovnu, abyste získali vysportovanou postavu, dbejte na určité zásady. Jen tak vám pravidelný trénink dopomůže k úbytku tukové a nárůstu svalové tkáně. Pokud budete provádět cvičení špatně, namáháte se zbytečně a ještě si můžete přivodit nepříjemné zranění. Důležitým pravidlem je zvedání přiměřené váhy, přičemž na těžší zátěž musí být tělo dostatečně zahřáté a rozcvičené. Obecně platí, že při zvedání závaží vydechujeme a při spouštění dolů se nadechujeme. Pokud s posilováním teprve začínáte, nechte si poradit od zkušeného profesionálního trenéra!

 

Proč si zvolit právě kulturistiku

Obliba kondiční kulturistiky stoupá i proto, že se jí může věnovat takřka kdokoliv a lze dojít do jakékoliv úrovně. Kondiční kulturistika je také výbornou přípravou pro další sporty. Ke kulturistice neodmyslitelně patří i správné stravování. Odbornou pomoc vám v tomto případě poskytne výživový poradce. Poradí vám vhodné doplňky stravy (i jejich přesné dávkování), které vám pomohou zlepšit výkonnost, podpoří nárůst svalů nebo přispějí k efektivní regeneraci těla po náročném tréninku.