Jak správně vytvarovat povislé paže

Jak správně vytvarovat povislé paže

 

Jste štíhlí, ale přesto vám dělají starosti povolené svaly na pažích? Pokud je chcete dostat zpátky do formy, vsaďte na pravidelné cvičení a úpravu jídelníčku. Paže si zaslouží velkou pozornost, protože se jedná o část těla, kterou můžete hlavně v letních měsících svému okolí vystavit na odiv. Pevné a vypracované svaly na horních končetinách působí atraktivně na mužské i ženské postavě.  

 

Objemné paže zmenšíte úpravou stravy

Horní končetiny se skládají z velkého množství svalů a k nejproblematičtějším patří zadní strany paží (tricepsy), protože se zde nachází dlouhá tuková řasa. Kdo chce mít hubenější a pevnější paže, musí vzájemně skloubit správně složený jídelníček s dostatkem aktivního pohybu. Prvním krokem ke komplexní změně životosprávy je dodržovat pravidelnost v jídle a přijímat dostatečný objem tekutin. Základem je kvalitní snídaně s vyváženým podílem vlákniny, bílkovin a sacharidů. Proto dejte po ránu před chemicky zpracovanými potravinami raději přednost čerstvému ovoci a zelenině.

 

Zkuste cviky s vlastní vahou

Cíleně zaměřit na formování paží se můžete ve fitness centru nebo se věnovat posilování v klidu domova. Ve fitku budete mít k dispozici speciální posilovací stroje, ale domácí tělocvičnu si můžete snadno vybavit činkami, případně jiným závažím. Velmi osvědčené jsou cviky s vlastní vahou, které by měly být prováděny ve dvou až třech sériích. Patří k nim klasické kliky nebo kliky se židlí. Ihned po cvičení paže protáhněte, aby se svaly nezkracovaly a zůstaly dlouhé a štíhlé.  

 

Další možnosti jak získat pevné paže

Posilování horních končetin můžete propojit s aerobním cvičením nebo jinými pohybovanými aktivitami, jako jsou například skoky přes švihadlo anebo svižná chůze s lehkými činkami. Také se vám vyplatí zahrnout do jídelníčku suplementy, které přispívají k lepšímu metabolismu tuků či zvyšují intenzitu jejich spalování. Po jakých doplňcích stravy sáhnout vám poradí výživový poradce nebo osobní trenér.