K čemu je dobrý balanční trénink

Hledáte vhodné cviky pro zformování vaší postavy? Začněte se věnovat balančnímu tréninku. Jedná se o cvičení, které vám pomůže zlepšit držení těla, zbaví vás nadbytečných kil a zpevní celou vaši postavu. Jednoduchý cvičební program, který harmonizuje tělo i duši, funguje i jako prevence možných zranění při různých sportech.

 

Cvičíte vahou vlastního těla

Balanční trénink může vyzkoušet každý, kdo je zvyklý pravidelně cvičit, i ten, kdo s pravidelným cvičením teprve začíná. Cviky se provádějí vahou vlastního těla a za pomoci balančních pomůcek, jako jsou například činky, gumy, gymnastické míče nebo speciální vzduchová podložka. Pokud se svěříte do rukou profesionálního trenéra, balanční trénink vám bude sestaven na míru, včetně úrovně obtížnosti cvičení a jeho intenzity. Zpravidla stačí cvičit patnáct minut denně, klidně i v pohodlí domova.  

 

Co představuje balanční cvičení?

Při balančním tréninku dochází k aktivaci tzv. hlubokého stabilizačního systému (HSS), který se podílí na koordinaci lidského těla. Součástí systému jsou všechny svaly, které drží páteř ve správné poloze – svaly šíjové i zádové a pánevní dno. Tyto svalové skupiny jsou při cvičení na „běžných“ strojích většinou opomíjeny. Cvičit můžete s balančními pomůckami, ale i bez nich. Udržováním nestabilních pozic na balančních pomůckách se však cvičení stává náročnějším a efektivnějším.

 

Shoďte přebytečná kila

Pravidelný balanční trénink je vhodný nejen pro zdraví a rozvoj rovnováhy, díky jednoduchému cvičebnímu programu se můžete zbavit i nadbytečných kil a zformovat svoji postavu. Všechny druhy balančního cvičení totiž posilují jak zádové, tak i břišní a hýžďové svaly. Zpočátku je dobré cvičit opatrně a pomalu, teprve postupem času lze zvyšovat zátěž. Vyjma aktivního pohybu myslete při hubnutí i na správné složení jídelníčku, který můžete doplnit o suplementy fungující jako účinné spalovače tuků.