Jak zeštíhlit a zpevnit lýtka

Silná lýtka nedají spát mnoha ženám, které se kvůli tomuto handicapu stydí nosit kratší sukně nebo mají potíže s koupí zimních kozaček. Nadměrná lýtka jsou nepříjemnou záležitostí, ale i s touto problematickou partií určitě můžete něco udělat. Nejlepší je zaměřit se na správné posilování lýtek pro jejich zpevnění a vytvarování. Výběr cviků provádějte pečlivě nebo si nechte poradit od profesionálního trenéra, protože nevhodné cviky mohou objem lýtek ještě zvětšit.

 

Jak mít lýtka ve formě

Za nedokonalými lýtky často stojí nedostatek pohybu, ale příčinou může být i nadváha nebo problém s otoky nohou. Pokud vám nohy otékají, raději navštivte lékaře, který vám předepíše léky nebo chladivé masti. Za oteklými lýtky bývá zpravidla dědičnost, případně dlouhodobé stání, užívání antikoncepce po delší dobu či další spouštěcí mechanismy. Žena, která nemusí řešit otékající nohy, se může ihned pustit do cvičení. Pravidelným pohybem se tukové polštářky v lýtkách promění na pěkné svaly. K pevným lýtkům se propracujete například při jízdě na kole nebo bruslích, a pomáhá i pěší chůze.

 

Buďte jako baletka

Možná vám to přijde moc jednoduché, ale ideálním cvikem pro zpevnění a zeštíhlení lýtek je chůze na špičkách. Jako to dělají pravé baletky! Střídavé stoupání na špičky má pozitivní vliv na vytvarování lýtkových svalů, a navíc se této činnosti můžete věnovat prakticky kdekoliv. Střídavě vstávat na špičky lze nenápadně třeba při čekání na vlakovém nástupišti nebo ve frontě v obchodním centru. Doma můžete praktikovat podobně účinný cvik na modelování lýtek. Stačí se rukou opřít o zeď a jednu nohu pokrčit tak, abyste „jako čáp“ stála jen na té druhé. Opět přichází na řadu stoupání na špičku a opětovné klesání na patu.

 

Jak se stravovat

Tak jako při cvičení jiných partií je potřeba zvýšit příjem bílkovin a samozřejmostí je dostatečný přísun minerálů a vitamínů. Za předpokladu pravidelného cvičení, postupného zvyšování zátěže a také přísunu bílkovin budou vaše lýtka vypadat mnohem lépe během několika týdnů. Od teď pro vás bude potěšením stavět svá krásně tvarovaná lýtka na odiv, třeba v nové sukni nebo šatech.