Chcete zhubnout? Sestavte si hubnoucí plán

Zaručených návodů na hubnutí existuje nepřeberné množství. Od receptů, přes léky až po často kuriózní tipy jak docílit postavy snů. Podle slov dietologů je poměrně snadné zhubnout, avšak mnohem náročnější je štíhlou linii si udržet. Pokud vás trápí kila navíc a hubnutí myslíte vážně, mohl by vám pomoci hubnoucí plán, složený z plánu cvičebního a stravovacího. Obsahuje pravidla, jejichž dodržováním se lze propracovat k lepší postavě i kondici.  

 

Mějte jasnou představu

Základní pravidlo se týká vašeho jasného odhodlání, že zhubnout skutečně chcete a že to opravdu dokážete. Hodně vám může pomoct vizualizace, díky níž se vcítíte do situace, že jste cíle už dosáhli. Udržíte si tak pozitivní naladění a lépe se vypořádáte s různými překážkami. Největší chybou je přestat jíst, protože tělo se začne bát nedostatku živin nutných k zabezpečení životních funkcí – a tak začnete přibírat na váze. Váš organismus se rozhodí a jeho srovnání je o to delší.

 

I stravování má svůj rytmus

O jaká pravidla se v případě sestavování jídelníčku můžete opřít? Za prvé jezte kvalitní potraviny v takové objemové míře, abyste tělo nasytili, ale nepřejedli. Druhým pravidlem je, že na jídlo je třeba mít čas. Nepracovat mezi jednotlivými sousty, dobře kousat a vnímat, jak vám jídlo chutná. Konzumace jídla je totiž nejen rituál, ale i doba pro dostatečný příjem energie. Například dopoledne „vybavte“ své tělo sacharidy, zdravými tuky a trochou bílkovin – podpoří ve vás sílu. Na oběd si můžete dopřát maso a zeleninu, a hlavně nezapomeňte, že odpolední svačina a večeře už musí být bez cukrů.

 

Bez pohybu nepůjdou kila dolů

Součástí hubnoucího plánu jsou také pohybové aktivity, které můžete provádět ve fitku i doma. Když se vám nechce, nebo z nějakého důvodu nemůžete běhat, zkuste jogging, který lze doplnit vhodnou aerobní aktivitou. Pokud si na sestavení cvičebního plánu sami netroufáte, je lepší se obrátit na zkušeného osobního trenéra.